TV sistemleri, binaların ya da tesislerin mevcut alt yapılarında yer alan tek ortak kullanım sağlayan sistemlerimizdir. Binalarda kablo uygulaması, inşaat halinde yapıldığında tv sistemleri yüksek maliyetler içermiyor. Merkezi TV sistemlerimiz ile ekstra bağlantıya gerek kalmadan tüm kanallara kolay giriş sağlayabilirsiniz.

Hem radyo hem de TV olarak tüm frekansların her daireden çekmesi sizleri ek kurulum maliyetinden kurtarır. Toplu yaşam alanları olan sitelerde ya da kısa süreli konaklanan otellerde, kullanılan dijital platform için ek ücret ödemenize gerek kalmayacak. TV sistemlerimizin yanı sıra akıllı sistemlerimiz ile hayatınız kolaylaşıyor. Tek bir kontrol alanında sunduğumuz özel kurulum ile tüm alanda aynı TV keyfini yaşayacaksınız.

TV Sistemleri Kullanım Alanları

Günümüzde kabloların fazla yer kaplaması, anten ve uydu alıcısı için ek alanlara ihtiyaç duyulması bu sistemin kullanımını gerektiriyor. Uygun fiyata kurduğumuz TV sistemleri ile ilave ücret ödemiyor, farklı dijital platformlarda yayımlanan kanalları izleyebiliyorsunuz. Evinizde izlediğiniz TV kanallarının uydu alıcısı olmadan diğer odalarda da çekmesi sizlere kolaylık tanıyor. TV üzerinden birden fazla kanalı görüntüleyerek arasından seçim yapabiliyorsunuz. Yayın satın almak, uydu anteni satın almak ve kurulumunu yaptırmak bulunduğunuz alanda hem mümkün olmayabilir hem de yüksek maliyetler gerektirir.

  • İşletmeler
  • Otel tv sistemleri
  • Toplu konut
  • Tatil köyü
  • Turistik tesisler
  • Hastane
  • Okul

Merkezi TV sistemlerimiz kesintisiz olarak çalışıyor. Daha düşük risk içermesi, 7/24 yayın yapılması işlerinizi kolaylaştırıyor. Kurulum nedeniyle yaşanan olası kazaların önüne geçilerek, alandan tasarruf yapmak adına yarar sağlıyor. TV sistemlerinin kullanım geçmişi yaklaşık 20 yıldır. Kurulum sonrası hizmetlerimizle kaliteli servis hizmeti sunuyoruz. Otellerde kullandığınız TV sistemleri ile misafirlerinize keyifli bir konaklama süresi geçirebilirsiniz. Rezidans ya da toplu konut alanlarında yapılan ortak sistemlerin başında TV sistemleri geliyor. Anten, çanak, uydu alıcısı, kanal ayarı ve kurulum zahmeti çekmiyorsunuz. Maç ya da ücretli platformlardan satın alma işlemine gerek kalmıyor.

Merkezi TV Sistemi Nasıl Kurulur?

TV sistemlerinin kurulumunda ortaya çıkan bazı işlemler vardır. Anten girişi, uydu anteni, balkon ya da çatıda bir alan olması önemlidir. Çok katlı yapılarda ise anten takma işlemi oldukça risklidir. Kanalların hava koşullarında bozulması ve kaliteli bir yayın izleyememe gibi olumsuz durumlar yer alabilir. İstediğiniz kanalların tamamına ulaşmanız zordur. Bu nedenle merkezi TV sistemlerimizi kuruyor ve sizlere en kaliteli servis ağımızı sunuyoruz. Uydu bağlantısı için gereken anten girişi ve kanal ayarı işlemleri zahmetli işlemler arasındadır. Her evin ya da yaşam alanının bu ayarlamayı yapması ücret ödemesini gerektirir. Yeterli gelmeyen kanallara ek maç ya da film izlemek adına aylık ücret ile abone işlemi yapmanız gereken bazı platformlar bütçenizi sarsabilir.

Sistem kurulumunda yapılan kanal kurulum işlemlerinin profesyonel teknik ekip ile yapılması gereklidir. Sizlere sunduğumuz TV sistemleri kurulum hizmetimizle kaliteli hizmet sağlıyoruz. İşletmeler bakımından oldukça karlı bir sistem olan TV sistemleri, düşük maliyet olanağı sunuyor. Daha kaliteli hizmet vermenizi, müşterilerinizi memnun etmenizi sağlıyoruz. Teknolojik sistemlerimiz sayesinde sizlere dijital alanda yüksek kaliteyi getiriyoruz. Dilediğiniz alanda kurulan TV sistemlerimizi ister yayın için ister güvenlik kamera sistemlerine ek olarak sunabiliyoruz. Ortak alan hizmetlerimizle sizlere destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ek malzeme ve ek ücret olmadan ortak alandan daha fazla TV kanalına ulaşmanıza destek oluyoruz. Birbirinden farklı sistemlerimiz için bizimle irtibata geçebilir, teknolojik hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Headend Sistemler

Orijinal ismi Satellite Master Antenna TV olan Merkezi Uydu Anten Sistemi anlamına da gelen, Merkezi tv sistemleri, Merkezi Uydu TV, Headend sistemleri, çoklu TV izleme noktalarının bulunduğu yaşam alanlarında, merkezi anten sistemi ile alınan karasal ve uydu ile analog ve dijital yayınların tüm izleme noktalarına yayının belirli kalite standartlarda taşınmasına verilen addır.

Headend sistemleri, büyük çoğunlukla her otelde kullanılmakta olan ve yatırım maliyeti İnternet üzerinden televizyon yayını (IPTV) sistemlerine göre daha düşük maliyetli ve koaksiyel kablo altyapısı üzerinden dağıtımı sağlanan klasik TV sistemleridir. İlk başlarda headend sistemler analog (PAL/BG) olarak kurulmaktaydı. Ancak TV yayın teknolojisindeki gelişmeler, Dijital Platformların ve uydu TV kanallarının artışı, HD formatlı yayınların ortaya çıkışı, televizyon cihazlarının büyük ekranlı üretilmesi artık mevcut durumdaki bu analog headend sisteminin gelişen ihtiyaçlara göre yetersiz kalmasına neden olmuştur. Bu yüzden QAM/COFDM modülasyon tekniği ile yapılan ve dijital yayın teknolojisini kullanarak DVB-C veya DVB-T yayınlara dönüştüren dijital headend sistemleri tercih edilmektedir.

Analog Headend sistemiyle yapılan yayın dağıtımlarında RF band kapasitesinde sağlıklı olarak maksimum 80 TV kanalı verilebilirken bu sayı dijital headend sistemlerinde (QAM) ile seçilen uydu paketlerine/frekanslara (transponder) bağlı olarak yaklaşık 300-400 TV kanalı civarına çıkabilmektedir.

QAM altyapılı sistemlerde yayınlar dijital formatta olduğundan dolayı görüntülerde dağılma ve bozulma söz konusu olmayıp HD (Yüksek çözünürlüklü) yayınları da izlemek mümkün hale gelmiştir.

Eski tip analog headendler çok fazla yer kaplamakta olduğundan dolayı yeni nesil dijital QAM headend sistemleri yerden tasarruf sağlamakta ve daha yüksek performanslar çalışabilmektedir.

Günümüz gelişen teknoloji ile artık headend yayınlarını fiber optik üzerinden uzak mesafelere dağıtımı neredeyse sıfır kayıpla yapılabilmektedir.

Digitürk, D-Smart, Tivibu gibi platform yayınları da ilgili platformdan temin edilen Procam dediğimiz profesyonel modüller ile headend sistemleri üzerinden kolaylıkla çözülüp dağıtılabilmektedir.

Türkiye'de distribütörlüğünü üstlendiğimiz Danimarka menşeili Triax markası ile sizlere yüksek kalitede sorunsuz bir headend sistemi sunabilmekteyiz.

Bunun yanında gene yüksek teknolojiyle Türkiye'de üretilmekte olan kendi tescilli markamız ATLANTA üzerinden de sizlere headend çözümleri sağlayabiliyoruz.